| Tutuianu_Razvan_1999 a întrebat:

Salut la evaluarea nationala la exercitiul cu virgula am scris ca delimiteaza un substantiv in vocativ de restul propozitiei. este bine asa?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Da, e bine aşa.

9 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Si eu am scris la fel.In barem scrie o constructie, nu un substantiv, dar cred ca e bine si substantiv.

| almirock a răspuns:

Da, la virgulă aşa era.

Răspuns utilizator avertizat
| Tutuianu_Razvan_1999 explică:

Sau am scris la alea propozitie subordonata completiva circumstantiala de timp... oare e bun?

| MetalheadRO a răspuns (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

"Cand sunt scrise bine" e completiva de timp

| Tutuianu_Razvan_1999 explică (pentru MetalheadRO):

Da dar pe site la minister scrie prop sub circ. de timp ( scuzati prescurtarile )

| MetalheadRO a răspuns (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

COmpletiva de timp e to acelasi lucru, din cate stiu eu, cu ce au zis aceia din minister.Stai chillwinking Acum sa asteptam rezultatele big grin

| Tutuianu_Razvan_1999 explică:

Nici nu stiu cui sa dau funda. am sa dau primului sper ca nu va suparati ( primul venit, primul servit big grin )

| MetalheadRO a răspuns:

E perfect happy