| ChiukiuHamsler a întrebat:

Salut! La specializarea de automatica si informatica aplicata se face destula informatica, poti avea o meserie cu asta sau sa merg pe mate info, care ar fi dezavantajele si avantajele?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te interesează exclusiv partea de soft mergi la mare info. Vrei sa mai înveți și despre hard mergi la automatica.

| johnnny123 a răspuns:

Din moment ce specializarea se numește "automatică și informatică", tu ce crezi, se face destulă informatică?

| ChiukiuHamsler explică (pentru johnnny123):

Mai citeste din nou intrebarea

| johnnny123 a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

Ai întrebat dacă "se face suficientă informatică" la "automatica si informatica aplicata"

În primii doi ani de studiu faci discipline fundamentale ca matematică, modelare, programare, baze de date, etc.

În ultimii doi ani faci discipline de specialitate gen sisteme automate, inteligenta artificiala, ingineria programarii, aplicatii internet, etc.

Este suficientă informatică pentru tine?

Și da, evident că ieși cu o meserie. Meseria de inginer.