| fabian565 a întrebat:

Salut lume! Eu trec pe clasa a 5-a (da, da, stiu sunt cam mic). As vrea sa stiu cam ce materii sunt mai grele. Multumesc de atentiehappy

Răspuns Câştigător
| psycho771 a răspuns:

Ce dragut esti! nu-ti face griji cu privire la care sunt grele, pentru ca fiecare de aici va avea alta parere. conteaza cel mai mult ce-ti place tie si ce nu. desigur ca materiile care nu-ti plac ti se vor parea cele mai grele. clasa a 5-a pe total ti se va parea mai greuta la inceput, pana te inveti ca vei avea profesori diferiti pentru aproape fiecare materie si vei primi note, nu calificative. totusi, la inceput vor fi si profesorii mai intelegatori.
eu anul asta am terminat clasa a 12-a si am un sfat foarte important pentru tine: la inceput invata cat de mult poti, fa impresie cat mai buna. conteaza foarte mult. odata ce profii te iau in ochi buni, vor fi mai toleranti cu tine. succes! happy

| VOXaware a răspuns (pentru psycho771):

happy foarte buna explicatia. si eu am facut asa si am avut cele mai bune note din clasa.winking

| psycho771 a răspuns (pentru VOXaware):

Cine a zic ca prima impresie e cea mai importanta a avut mare dreptate laughing

11 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Treci in clasa a5-a,nu pe clasa a5-a.In privinta intrebarii tale, parerea mea este ca matematica e cea mai grea materie. Acum, in clasa a8-a matematica mi se pare mai usoara decat cea dintr-a 5-a

| Pisicanazdravana a răspuns:

Bunahappy
De obicei matematica, fizica, geografia si istoria sunt cele mai grele, dar daca le pricepi de la inceput, iti va fi foarte usorhappy
Succes pe mai departehappy

| Idc12345 a răspuns (pentru Pisicanazdravana):

El nu face fizica, aia se face din a6-a.

| IonutGaby a răspuns:

Daca inveti bine, toate sunt usoare, dar ai grija la romana si mate sunt cele mai importante, limbile straine(engleza si franceza) si apoi geografia, biologia si istoria, restul sunt usoare

| AOLEVRIC a răspuns:

Toate sunt usoare, trebuie doar sa inveti cu simt de raspundere. Istoria mie mi s-a parut cea mai grea [ niciodata nu mi-a placut, poate si de asta ].

| mihaituneup a răspuns:

Cea mai grea va fi cea care nu iti place.

| Tătar_George_1994 a răspuns:

Mie de exemplu mi s-a parut grea matematica. Dar depinde foarte mult cat de mult inveti. Funda?

| fabian565 explică:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuritongue

| BiancaEmma a răspuns:

Poate ca matematica va fi mai grea, dar daca inveti sistematic, no problem.