| ClaudiuxD a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine. Maine vreau sa imi depun dosarul pentru admitere la liceu si nu stiu ce acte imi trebui, ma puteti ajuta am inteles ca copii legalizate si ceva de genu dar nu sunt sigur, Funda

Răspuns Câştigător
| allynNa20 a răspuns:

In dosar va trebui sa ai fisa de inscriere pe care o vei primi de acolo si o vei completa, copie legalizata dupa certificat de nastere, copie dupa buletin, foaia matricola, adeverinta cu notele de la examene si media de admitere la liceu, fisa medicala si adeverinta medicala(asta nu sunt sigura daca e obligatoriu, eu am dat-o desi nu mi-a cerut-o). Cam asta e tot.
La unele licee, daca optezi pentru o anumita optiune, e posibil sa iti ceara si diplomele in copie xeroxata de la concursuri si olimpiade scolare.

| allynNa20 a răspuns (pentru allynNa20):

Da. Trebuie depus pana pe 26.07, adica pana maine. Nu stiu pana in ce ora, dar ar fi bine sa te duci de dimineata.

2 răspunsuri:
| Mihaelaaa13 a răspuns:

Cererea de înscriere;
cartea de identitate (daca este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
adeverinţa cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională din clasa a VIII-a;
foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
fisa medicală.
Mai multe informatii gasesti aici http://www.admitereliceu.ro/metodologie-admitere-liceu sper ca te-am ajutat :)