| RoGamerUp112 a întrebat:

Salut, o sa termin clasa a 8 -a si m-am decis sa intru la un liceu de electronica si automatizari, intrebarile sunt
Ce pot sa devin dupa terminarea liceului?
Ce facultati as putea urma dupa liceu?

Răspuns Câştigător
| Adiav a răspuns:

Salut, poti sa mergi la Automatica si calculatoare(o sa faci si informatica-programare) sau la Electronica Aplicata(o sa faci mai multa electronica cu circuite). Depinde ce iti place mai mult. happy

1 răspuns:
| PurpleKusH a răspuns:

Salut eu is asa a 12 la electronica si automatizari e un profil banos poti iesi electrobist de ex ( tot ce tine de electronica poti repara lucra cu ele laptopuri televizoare pc-uri etc...) sau poti sa te duci pe IT sunt mai multe variante