| BJK1903 a întrebat:

Salut,o scoala postliceala cat dureaza? E ca la gimnaziu, liceu? Dureaza 9 luni,sau termin prin aprilie-mai? Vacantele cum sunt? Multumesc, dau funda happy

3 răspunsuri:
| MOvidiu a răspuns:

Salut, scolile postliceale sunt cu durata intre 1, 5-3 ani..depinde ce domeniu alegi.Vacantele si perioadele de cursuri sunt la fel ca si la liceu doar ca s-ar putea sa fie cu program dupa masa...la asistenti generalisti/farmacie au program de dimineata. O zi buna...

| BJK1903 explică (pentru MOvidiu):

Salut,eu m-a inscris a "agent vama" si dureaza 2 ani, eu sunt din Braila si ma duc in Bucuresti sa fac postliceala. Si de aceea am pus aceasta intrebare ca nu stiu cum e cu postliceala. Eu o sa am cursuri dupa-amiaza, dar nu cred ca termin in iunie deoarece cred ca atunci multi o sa se duca sa dea BAC. Multumesc, mai astept raspunsuri si daca e iti dau funda. happy Sa traiesti

| Bellis a răspuns (pentru BJK1903):

Intr adevar, pentru durata a 2 ani, dai examenele in luna iulie.