| Alinush456852 a întrebat:

Stie cineva daca pot schimba la bac matematica m1 cu m2? Stiu pe cineva care a dat la sfarsitul clasei a 12-a bacul la mate m1, a picat, iar in urmatorul an a dat m2... el avand in liceu profil mate-info [ca si mine]. Cum e posibil? Pot face si eu la fel? [anul trecut am dat m1 si am picat, iar anul acesta as vrea sa dau m2 pentru. a avea sanse sa promovez]

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu cred că poţi alege dacă dai M1 sau M2. Asta depinde de profilul la care ai mers. Dacă la liceu ai urmat un profil real, atunci eşti de M1, dacă ai urmat un profil uman - M2.
Dar ar fi bine dacă ai întreba, de exemplu, un profesor.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, dai bacul la nivelul care l-ai facut in scoala adica M1 pentru tine.Iti recomand sa verifici la secretariatul liceului sa afli exact daca este posibil acest lucru.

| Pettricaaa a răspuns:

Nu cred ca mai poti schimba m1 cu m2...din cate stiu eu daca ai terminat liceul la profil cu m1, la m1 trebuie sa dai.Un prieten de-al meu in situatia ta se transfera in semestru 2 la stiinte ale naturii ca sa dea bacu la m2laughing