| RedGoku a întrebat:

Salut, sunt clasa XII a si as vrea sa stiu daca se pot face transferuri intre clase la sfarsit de modul. As vrea sa ma transfer in alta clasa pe acelasi profil la acelasi liceu

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti transfera, bineinteles daca iti aproba transferul.

| RedGoku explică (pentru Ioandelasal):

Si de ex situatia mea de pana acum (absente si note) se transfera in catalogul nou?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RedGoku):

Da, totul se transfera.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa iti creezi un stres enorm, taman inainte de BAC cand ai de invatat pe rupe si tu trebuie sa induri noi colegi, noii profesori, toti uitandu-se rau la tine, ca vii sa deranjezi ultimul an de liceu?
Nimanui nu-i plac copii bagati pe gat, de la alte scolii... de aceea directori refuza asemenea transferuri, al celor din an terminal, mai ales daca ai absente, note mici la purtare sau esti in situatie de corijenta.

| RedGoku explică (pentru Violleta2022):

Pai eu vreau doar sa schimb clasa, adica sa raman la acelasi liceu unde profii sunt cam aceiasi si nu sunt in vreo situatie de corijenta ca inca nu am luat note

| Violleta2022 a răspuns (pentru RedGoku):

Discuta cu directorul scolii daca accepta acest transfer, fiindca in clasele terminale nu se mai accepta transferuri, dar depinde de adevaratul motiv pe care-l invoci sau de gravitatea situatiei daca esti in vreuna.

Care este motivul pentru care este atat de urgent, sa te muti in alta clasa?

| RedGoku explică (pentru Violleta2022):

Nu imi place deloc liceul la care sunt urasc fiecare zi cand merg la scoala si vreau sa plec

| Violleta2022 a răspuns (pentru RedGoku):

Nu mai are importanta oricum, daca ai rezistat 3 ani vei mai rezista cateva luni. La scoala oricum nu mergem sa ne placa, ci sa invatam!
Eu spun sa stai potolit unde esti ca va fi mult mai rau daca se accepta transferul printr-o minune in alta aprte, ca nu vei reusii sa te acomodezi, nu vei fii acceptat de colegi ca-i deranjezi taman acum si totul va fi in defavoarea ta.
Pune mana serios pe carte si nu vei mai avea timp sa observi ce nu-ti place, ca acu vine May si se termina scoala, urmand BAC-ul.

| RedGoku explică (pentru Violleta2022):

Apreciez sfatul, cred ca totusi o sa ma interesez sa ma transfer la clasa vecina deoarece sunt in conflict cu niste colegi de clasa si nu prea am ce sa le fac profesorii se stiu bine cu ei si nu cred ca m ar asculta

| theodoraanamaria a răspuns:

Nu cred ca te mai poți transfera în ultimul an.

| Andreimariny a răspuns:

Din cate am auzit la mine la liceu se poate. Dar nu stiu nimic sigur am auzit asta de la directorul adjunct al liceului meu.

| RedGoku explică (pentru Andreimariny):

Ok, multumesc, o sa ma interesez direct de la liceu