| BananaSuparata a întrebat:

Sunt din Timisoara, sunt la scoala germana "Nikolaus Lenau", dar eu vreau sa ma mut la LPS BANATUL. De la aceasta scoala, oricum ma voi muta, din cauza profesorilor si a elevilor. Intrebarile mele sunt, daca este o scoala buna? Merita sa ma mut acolo sau sa caut alta? Vreau sa merg acolo la sectiunea kick-box. Ce probe am de dat? Mentionez ca sunt clasa a 7-a, trec a 8-a. Pentru cei care nu stiu, este scoala cu profil sportiv. FUNDA

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai daca vrei sa te muti de la Lenau "din cauza profesorilor si a elevilor" cred ca si aia de la Lenau astepta cu nerabdare sa te muti de la ei. Si nu cred ca la Banatul o sa te simti mai in largul tau.

| BananaSuparata explică (pentru noktambul):

De ce sa astepte sa ma mut de la ei? Ei sunt ratati, si nu vreau sa ma simt in largul meu. Vreau sa merg la o scoala unde sa invat, si profesorii sa isi dea interesul.