| NicuuM a întrebat:

Salut, sunt elev al unui liceu cu profil economic si vreau sa ma transfer la mate-info(initial am vrut sa intru la mate-info dar nu am intrat pentru 1 sutime...in fine nu asta conteaza). Tocmai am terminat clasa a-IX-a si imi doresc foarte mult sa ma transfer. As vrea sa stiu: 1.La ce materi o sa trebuiasca sa dau competente?
2. Daca ma pot transfera de pe clasa a-IX-a?
3.Cand o sa dau competentele?
4.Conteaza media de la admitere?
PS: Stiu ca majoritatea o sa ma sfatuti sa nu ma transfer dar vreau sa fac acest lucruhappy

Răspuns Câştigător
| DDDude a răspuns:

1. Nu dai competente, se dau diferente. Trebuie date la info si posibil la mate.

2. Da, se poate.

3. In primul semestru parca, dupa ce faci cateva lectii, sa ai timp sa te pregatesti.

4. Nu.

Ps: Muta-te doar daca te descurci la mate, e mare diferenta si o sa iti fie greu cu informatica, daca vrei sa te muti te sfatuiesc sa incepi din vara asta.

| NicuuM explică (pentru DDDude):

Poi la informatica ma pricep adica stiu face programe si alte chesti, matematica imi place si de aceea am pus intrebarea ca vreau sa ma apuc de invatat de acum puppy dog eyes Mersii mult :*

1 răspuns: