| Taner13 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 11-a la profilul mate-info, anul viitor o sa dau bacul si ca materia optionala am ales sa dau la biologie, am inteles de la cineva ca se da ori din materia de clasa a 9-a si a 10-a adica despre plante si animale ori din materia de a 11-a si a 12-a adica anatomia omului. Puteti sa imi explicati cum e de fapt?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"III. CONŢINUTURI :
Proba scrisă la biologie pentru care elevul poate opta, în conformitate cu filiera, profilul şi specializarea urmate, se poate susţine în una dintre cele două variante, dacă biologia a fost studiată în clasele de liceu cuprinse în varianta aleasă:
B1. BIOLOGIE VEGETALĂ ŞI ANIMALĂ - clasele a IX-a şi a X-a.
B2. ANATOMIE ŞI FIZIOLOGIE UMANĂ, GENETICĂ ŞI ECOLOGIE UMANĂ - clasele a XI-a şi a XII-a." - SURSA = Programa de BAC de la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-766.html

Toate cele bune.