| tarantulaverde a întrebat:

Salut,sunt fascinata de experimente in domeniul chimiei,dar in conditii de casa,,adica de exemplu obtinerea apei gazate acasa,sau altele,,ce ati incercat voi,entuziasmatima si pe mine, ofer fundita

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe bune? Cu ce ai "gazat" apa aia? Cu cianura?
Vezi, da-i mai intai cainelui sa bea si, daca nu simte mirosul, o sa-l vezi murind in chinuri.

| tarantulaverde explică (pentru ardnaxur1961):

Of,foarte buna gluma,, nu, nu cu cianura, e destul de simplu,, si e chiar exact ca de magazin :p

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru tarantulaverde):

Imi pare rau dar, daca tot esti asa de fascinata de experimente, macar invata termenii! Apa aia e "gazoasa", nu "gazata".
Gazati erau evreii in lagarele naziste!

| tarantulaverde explică (pentru ardnaxur1961):

Hai sa ne legam de adjective, vrei? big grin

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru tarantulaverde):

Oricand, fara probleme. E meseria mea sa ma "leg" de adjective si de orice alte masacre la adresa limbii romane!