| Dominatorro a întrebat:

Salut.Sunt pe clasa a 12 si nu stiu la ce facultate sa merg.M-ar interesa niste domenii extrem de cautate unde reusita este garantata.As vrea o facultate unde sa nu se puna accentul pe invatat ci mai mult pe chestii practice.Sunt fluent in engleza si germana(am luat cele doua atestate) si cred ca acest lucru im poate oferi un oarecare avantaj. Daca aveti ceva sfaturi sau stiti o facultate care suna promitator va rog sa imi raspundeti.

3 răspunsuri:
| justyoung9 a răspuns:

Vino la mine, la horticultura

| Dominatorro explică (pentru justyoung9):

Cu ce se ocupa? Care sunt sansele de reusita? Cum pot sa imi folosesc atestatele de limba straina?

| justyoung9 a răspuns (pentru Dominatorro):

Nu prea stiu cum iti poti folosi atestatele de limba, desi iti poti alege franceza/engleza/germana ca materie, care are vreo 2 credite...insa avem ore de laborator, se va face si practica...horticultura studiaza plantele, axandu-se pe flori, legume si copaci.