| RoCosmin a întrebat:

Tocmai ce am vazut rezultatele de la a doua sesiune a Bacalaureatului si am aflat ca nu am promovat proba la alegere, adica biologia.
Voiam sa va intreb ceva: Daca in sesiunea de vara am reusit sa promovez toate probele, adica matematica, romana, cele orale si restul, dar nu si biologia, anul viitor, cand voi incerca din nou sa sustin BAC-ul, voi fi nevoit sa dau toate probele sau doar biologia?
Si daca va trebui sa sustin doar proba de biologie ce cereri trebuie sa completez si cand?

Multumesc in avans!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obligatoriu este sa sustii doar examenul la biologie. Dac vrei ca sa-ti fie recunoscute notele la celelalte materii vei specifica aceasta in cererea de inscriere.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dai doar la ce nu ai luat.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Doar la proba pe care ai cazut-o! Pana anul viitor mai este, te uiti pe calendarul de bac si cand incep inscrierile mergi la liceul tau sa te inscrii

| RoCosmin explică (pentru Alexandruuu88):

Multumesc pentru raspuns, acum ma simt mult mai usurat.