| jackpot9 a întrebat:

Salut, TpU abia m-am mutat in Italia (Cirié) si marti o sa incep clasa a VIII-a, si as vrea sa stiu daca sunt multi rasisti si daca o sa-mi pot face prieteni.
Multumesc anticipat happy
Dau funda

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

Atunci fii tu insati.Sa nu iti fie teama de nimic, cu atat mai putin de oameni.Sa ai simtul umorului inseamna sa stii sa faci dar sa si accepti o gluma, asa ca fa diferenta itre umor si batjocura.Cine e rasist in secolul asta, inseamna ca ma-sa si-a luat-o rau de la un cei pe care îi uraste. Daca iti zice unu ceva il injuri bine dar sa nu pari vizibil iritat ca atunci te simti.Sa stie ca nu si-au gasit prostul.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putini vor fi oameni de rand, restul imbecili dar unesti forte cu romani daca mai dai pe acolo si ii rezolvati, sau cu italieni care vor fi de partea ta

| ȘefuLaValută a răspuns:

Normal ca poti.Dar fii putin mai golanas si vorbeste cu ei din ptima fara emotii, sa nu te ia de fraier.Si daca iti spun ei ceva de tara sau natie îi zici sa taca in mortzii lui din gura, ca Italia e plina de africani bastinasi si arabi prosti ca noaptea.Trebuie sa ai tupeu.Dar daca nu stii italiana, soarta si destinul.

| jackpot9 explică (pentru ȘefuLaValută):

Italiana o stiu chiar destul de bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru jackpot9):

Daca stii italiana atunci nu ai treaba. cand am venit in Italia acum ani, tot in a 8 am intrat si eu, si nu stiam italiana. m-au ajutat multi profesorii, si restul au fost de treaba
am avut probleme cu copii romani, ca sa vezi chestie. ei erau mai jegosi. o sa vezi tu ce si cum.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru jackpot9):

Atunci fii tu insati.Sa nu iti fie teama de nimic, cu atat mai putin de oameni.Sa ai simtul umorului inseamna sa stii sa faci dar sa si accepti o gluma, asa ca fa diferenta itre umor si batjocura.Cine e rasist in secolul asta, inseamna ca ma-sa si-a luat-o rau de la un cei pe care îi uraste. Daca iti zice unu ceva il injuri bine dar sa nu pari vizibil iritat ca atunci te simti.Sa stie ca nu si-au gasit prostul.