| Bucuresti_Rutare_1994 a întrebat:

Am 18 ani si urmeaza / urma sa trec clasa a 12-a, dar nu am ajuns la timp cand trebuia sa dau corigenta (astazi), cu alte cuvinte am intarziat 2 ore deoarece nu am putut sa ma trezesc si nu am mai apucat sa dau. Vreau sa aflu daca exista posibilitatea sa mai dau corigenta pana pe data de 14 cand se incepe scoala. nu vreau sa aud raspunsuri de tip: "de ce nu iti pui alarma sa sune"

Precizez ca am fost la secretariat si am intrebat daca se mai poate si mi-au spus sa vin maine dimineata si aflu atunci. Este posibil sa pot da? Sau situatia se incheie in aceeasi zi in care se da corigenta? Pot da corigenta doar cu profesorul care imi preda?

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

Teoretic totul este posibil. Ia legatura cu profesorul si explica-i situatia si ca a fost vorba de un accident nefericit. Daca reusesti sa il convingi nu cred ca va fi nici o problema. Succes!

| Bucuresti_Rutare_1994 explică (pentru martzian):

Mersi! Ai funda pentru raspunsul rapid. aveam nevoie sa stiu pana maine.

2 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 explică:

Update! Am fost la liceu si am rezolvat. daca mai este cineva in situatia asta sa stiti ca totul este in regula si ai destul timp sa inchei daca ai un profesor de treaba