| Mihai_Florin_1988 a întrebat:

am absolvit o facultate la cu taxa de stiinte economice 3 ani+ masterat fara taxa 2 ani pana in prezent unde am fost nevoit sa las diploma de bacalaureat in original+ copie legalizata la secretariatul masteratului pentru inscrierea la disertatie. Problema este urmatoarea, as dori sa fac o facultate de 3 ani de zile la fara taxa pe automatica si calculatoare intrucat mai am absolvit si o scoala postliceala de analist programator si doresc sa-mi desavarsesc studiile pe informatica pentru. a avea sanse in plus de angajare.
Inscrierile la facultatea de automatica si calculatoare este in intervalul 11-17 Iulie in timp ce eu dau disertatia pe 24 Iulie asadar nu pot scoate diploma de bacalaureat in original de la secretariatul masteratului. tinand cont de faptul ca in acest an admiterea este explusiv pe baza mediei de bacalaureat, eu am 9.49 doresc sa ma inscriu in acest an pentru. ca am sanse 99% sa intru la fara taxa, eu urmanand prima facultate la cu taxa cum am specificat.
Ce pot face in acest caz, daca nu am decat adeverinta care atesta notele de la bacalaureat din 2007+foaie matricola liceu insa nu am diploma de bacalaureat in original care este retinuta pentru. examenul de disertatie, ma pot inscrie la a doua facultate daca este necesara diploma de bacalaureat. Specific ca toate studiile au fost si vor fi urmate in cadrul aceleiasi universitati UPG Ploiesti.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Duci o adeverinta de la facultatea cu masterul, copie legalizata de pe diploma de bacalaureat si foaia matricola si specifici ca o sa prezinti si originalul dupa data masterului. Numai bine!

| Mihai_Florin_1988 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc amandurora si imi cer scuze pentru unele greseli de exprimare aparute pe fondul nerabdarii, evident. Maine sper sa rezolv problema, numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti dea o adeverinta ca ai actele originale deja depuse acolo si ca ai urmat deja o facultate la cu taxa.