| adutzz a întrebat:

Salut, TPU. am aflat ca la unele facultati se da examen de intrare si din cultura generala. am cautat pe internet, dar nu am gasit. am inteles ca erau vreo 200 de intrebari la aceste teste. imi puteti da ceva link, sau cateva exemple de aceste teste?
multumesc frumos.

1 răspuns:
| raluk27 a răspuns:

Nu cred ca exista astfel de facultati. Un astfel de criteriu de selectie e relativ. Plus ca orice facultate la care se da admitere trebuie sa publice o bibliografie, iar tematica pentru examen sa fie concreta. Or fi in alte tari, dar la noi cu siguranta nu.