| RaduMirceaROHsHXJsK278 a întrebat:

Salut TPU!
Am comandat ceva de pe internet si cand am dat sa platesc cu cardul nu mi-a mers dar am primit email ca a fost procesata. Pot sa platesc ramburs cand ajunge? Ms

Răspuns Câştigător
| nevermind1234 a răspuns:

Atunci când alegi plata online dar din diverse motive nu se poate finaliza tranzacția, in sistemul vânzătorului îți rămâne comanda in așteptare. Mi s-a întâmplat de mai multe ori si niciodată nu mi s-a expediat in ideea ca plătesc eu ramburs. Trebuie sa verifici in contul de utilizator, daca ti-ai făcut unul, statusul comenzii. Foarte posibil ca acolo sa scrie pe undeva plata in așteptare sau reincearca plata. Dacă nu ai cont pe site-ul respectiv, atunci vei primi un email cu un link pentru a reincerca efectuarea plății.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a fost procesată, s-a facut plata.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este site international, nu exista optiunea de plata ramburs.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur nu o trimit ei daca nu ai confirmarea platii.

| carevaescu a răspuns:

În primul rând verifică-ti contul să vezi dacă au fost retrași banii din el