| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU am o problema grava, am ramas corigent la mate si la fizica.
Si vreau si eu niste sfaturi ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Stefan2K20 a răspuns:

Pai ce ai putea sa faci? crezi ca rezolvi ceva daca stai si astepti si te gandesti ca rezolvi ceva? Invata la materiile respective sa te treaca, trebuie in vara asta probabil sa iti repari mediile la materiile la care ai ramas corigent, deci pune mana si invata la ele! Bafta!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pune burta pe carte si nu te gandi ca exista vreo lege care nu permite sa va lase corijenti.

| ShepardDaftw a răspuns (pentru darrio2007):

Ce nota trebuie sa iau minim ca sa trec am media 4?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să înveți, fiindcă altceva nu mai e de făcut.

PS. Ai fost corigent și pe primul semestru?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ai ramas corigent? Anul asta trebuia sa fie anul scolar fara nici un corigent!?

| Reghqen a răspuns:

Pune mână pe carte și învață, învață și învață!
O să dai un test de corigență, iar acolo ai posibilitatea să repari la acele materii. Însă mi se pare ca nimeni nu o să rămână repetent pentru perioada în care am stat cu toții acasă, parcă trec toți la clasa următoare iar cine a rămas corigent le recuperează în cursul anului viitor sau la începutul anului happy

| DanaDaniellllla a răspuns:

Sa înveți

| mateisitudor a răspuns:

Dar nu era legea aia ca nu au voie sa lase corigenti sau repetenti?

| Wr3nch a răspuns (pentru mateisitudor):

Legea aia nu a existat niciodata lol, poate in visele unora.

| mateisitudor a răspuns (pentru Wr3nch):

rolling on the floor) clar. informeaza-te

| Wr3nch a răspuns (pentru mateisitudor):

Is informat bosslaughing Daca nu ai nicio nota semestrul asta ca ai dormit si ai bagat cs, iti baga media de pe semestrul trecut. Daca nu iti iese medie de trecere esti corigent si dai examenlaughing Daca esti tu mai bine informat da un link si ma inclinhappy