| xXAlphaXx a întrebat:

Am o problema URGENTA! Deci,dupa cum bine stiti, ne aflam in vacanta dintre semestre dar diriginta vrea ne-a spus sa fim maine la scoala la ora 7 ca sa ne de-a carnetele cu mediile! Ce as putea face ca sa nu ma duc?

Răspuns Câştigător
| CorinaClaudia a răspuns:

Poti spune ca ai fost plecat in alt oras, sau ca ti-a fost rau, ai uitat, ai adormit si nu ai mai ajuns pentru ca seara ai fost la o petrecere/nunta etc,
nu ai avut trei zile apa si nu erai curat, te-ai lovit la picior si nu ai putut merge, etc... imaginatie sa ai happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este urgență că trebuie să mergi până la școală, dă dovadă de respect față de dirigintă!
Pa, pa.

| IonutGaby a răspuns:

Pai nu te duci, si cand incepe scoala si te intreaba de ce nu ai venit zici ca ai fost plecat la o ruda in alt oras, ca esti bolnav, etc

| einenebun23 a răspuns:

Sun-o si spune-i ca nu esti in oras si nu ai cum sa mergi. Roaga-l pe un coleg de-al tau mai bun sa iti ia si tie carnetul. Sau suna-l pe el si spune-i sa ii spuna la diriginta ca nu poti merge.

| 13kill13 a răspuns:

Zi-i ca te-ai taiat dormind pe scari oh go on

| grimalkiny a răspuns:

O suni pe diriginta si ii spui ca te duci la sat cu parinti. Iti da carnetul dupa vacanta intresemestriala.

| myrel123 a răspuns:

Te prefaci bolnav, dar nu inteleg de ce nu te duci doar va da carnetele, dar nu ma bag roaga si tu o colega sa ti-l ia.

| verutamuteanu a răspuns:

Poti sa-i spui ca ai o problema urgenta si nu vei putea ajunge... succes