| Madalin169 a întrebat:

am ramas corigennt pe semestrul 2 la matematica pe profil de economie clasa 9 a mai sunt 10 zile pana trebuie sa dau corigenta, am o profesoara foarte dificila care nici macar nu imi spune din ce sa ma pregatesc in aceste 2-3 luni nu am facut nici un fel de pregatire {cu profesor sau singur} am nevoie de si eu de cateva sfaturi de exemplu ce ar trebui sa invat in timpul ramas, daca a mai trecut cineva prin astfel de 'probleme' si imi poate da un sfat ceva sau prin a imi spune cum au reusit ei sa treaca peste dau funda bere orice am nevoie de ajutor urgent.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul daca obtii media 5, aceasta va fi media anuala la materia respectiva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Corigent nu se ramane pe un semestru, ci pe intreg anul, respectiv cand media anuala este sub 5.
Va trebui sa inveti intreaga materie, profesoara nu are dreptul sa-ti spuna subiectele de corigenta.
Si, de altfel, examenul se sustine cu o comisie, formata din 3 profesori, nu numai cu profesorul de la matematica.

| Madalin169 explică (pentru Ioandelasal):

Si totusi mai am o intrebare, cat este minimul pentru a acapa de corigenta (la nota ma refer)

| Ioandelasal a răspuns (pentru Madalin169):

Este destul daca obtii media 5, aceasta va fi media anuala la materia respectiva.