| Gamers a întrebat:

am si eu o mare problema chiar daca nu s-a terminat anul scolar stiu sigur ca am ramas la biologie de ce? si eu prost ca nu am invatat dar si profa chiulangioaica.In primul sem profesoara de biologie a lipstit cam vreo 2 luni(sau mai mult) iar dupa ce a revenit la scoala a dat 2 teste de a luat mai mult de jumatate din clasa de note de 2 si 3 precizez ca inainte de a lipsi doua luni de la scoala m-ai daduse un test la care am invatat vreo 2-3 ore ca sa iau nota 5 dar prin acele 2 teste unu dupa alta am ramas corijent cu media 3 prostul prostilor mai sunt si eu.Acum in sem 2 m-am pus pe invatat da mai mult de nota 5 nu imi da chiar azi am mai luat un 5 din cate am inteles de la cei din clasa a XII -a aceasta profa nu da mai mult de 5 decat daca esti un geniu si te inplici foarte tare in materia ei.Si asa voi ramane eu corijent ca sa imi distrug eu vacanta de vara mult asteptata din cauza unei materi si a unei profesoare ca a lipsit de la ore in primul sem 2 luni iar in al doilea 2-3 saptamani.Acum intrebarea mea este ok ma apuc de invatat pe vara dar am si eu ceva intrebari ce sa fac (un program ceva de invatat), cum sa invat, ce sa invat, cum este corigentia pe vara grea usoara? Am mai cautat pe alte siti-uri si lumea zice ca oricine trece dar din cate am auzit prin liceu este ca nu se trece asa usor mai ales la biologie deoarece sunt doua profesoare de biologie in liceu si amandoua foarte rele.Precizez ca sunt la profil real Stiinte ale naturi clasa a IX-a.

2 răspunsuri:
| Gamers explică:

Am spus in intrebarea mea aceasta nu este o profesoara oarecare este exagerat de rea cand intra in clasa nimeni nu mai misca de frica sa nu ia 2 iar ea mai lucreaza si la inspectorat deci are spatele acoperit nici macar profesori nu indraznesc sa spuna hai mai trecel pe cutarescu ca are note bune la alte materi este exagerat nimic nu o multumeste daca te duci sa vorbesti cu ea iti tremura picioarele ca in 77 la cutremur.

| camy_3007 a răspuns:

Stai linistit ca si eu sunt in aceeasi situatie...numai ca eu am 6 pe primul semestru si acum 3, 4 in oral si 1 in teza.crying( deci.ADIO VACANTA DE VARA crying. daca te duci la corigenta cu un buchet de flori, ciocolata, etc.ai mai mari sanse de a trece :*