| TheNone a întrebat:

Am terminat liceul anul acesta si am reusit sa iau bacul cu 7, 20 insa nu reusesc sa ma decid la ce facultate sa merg. Mai este foarte putin timp dar inca nu stiu ce facultate sa urmez.
Va rog sa-mi dati niste sugestii. Sunt fixat pe orasul Iasi si vreau sa-mi spuneti parerile voastre, ce facultate ar putea fi de viitor adica sa n-o fac degeaba. FUNDA!

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa gândim practic. Dacă nu ești decis ce vrei sa faci in viața și vrei sa faci neaparat o facultate, eu zic ca măcar sa faci una care sa nu fie degeaba, care îți deschide o portița către mai multe domenii. Adică ceva studii tehnice. Nu știu sigur dacă aveți politehnica in Iași, dar dacă da, eu zic ca asta ar fi cea mai buna alegere mai ales pentru cineva care nu e hotărât.
Sunt foarte multe locuri de munca unde se cer studii tehnice sau asta reprezintă un avantaj, mai ales dacă mai știi sa faci și altceva, important e sa ai studii superioare și sa îți meargă mintea.
După părerea mea nu ar trebui sa-ți pierzi timpul cu jurnalism, litere, istorie etc. pentru ca sincer sunt foarte putini oameni care nu au regretat ca le-au făcut.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De fapt, tu pare ca vrei sa faci o facultate doar ca sa fie facuta, nu ca te-ar interesa ceva in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege ceva ce iti place sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci ce e de viitor, trebuie doar sa iti placa si sa te implici.

| Mariaaaavev a răspuns:

Eu merg la anul tot in Iasi :p Eu am ales geografie la UAIC. Ai foarte multe avantaje. Excursii, poti ajunge ghid turistic(cum vreau eu), materia nu este atat de grea precum se spune. happy Poti sa iesi si profesor/profesoara. happy

| Mariaaaavev a răspuns (pentru Mariaaaavev):

Iti urez succes, poate devenim colegi.