| AlexxxButaaa a întrebat:

as vrea sa îmi i-au un cub Rubik Moyu...dar nu știu ce model. care e mai bun Moyu MF3 sau Moyu MF3RS?

Răspuns Câştigător
| Ion_Zvarici_1972 a răspuns:

Pe www.ultimax.ro vei gasi descriere pentru fiecare model in parte.
Au cele mai bune cuburi profesionale sau competitionale. Iar daca ai nelamuriri, ai putea intreba pe site. Incercarea nu strica.

2 răspunsuri:
| MihalyAndrei a răspuns:

Salut.Si eu sunt mare pasionat al cubului rubik. Sincer sa iti spun am avut si eu un mf3rs.Pt incepatori este ok dar daca vrei sa devii avansat iti trebuie mult mai mult de atat.Acum sigur te intrebi:,, Trebuie sa imi iau un cub pentru metoda de incepatori si unul pentru metoda de avansati?"Nu.Parerea mea este sa iti cumberi un cub mai,, performant"de atat. Spun performant in ghilimele, pentru ca performanta la cuburile rubice tine d rezistenta in timp.Cam toate cuburile se misca super cand le scoti din cutie.
Recomandarile mele sunt urmatoarele(toate de la moyu): youlong, weilong v2, weilong gts.Le detin pe toate trei si pot spune ca sunt mici diferente intre ele, dar cel mai mult imi place ultimul.Intr-advar e si mai scump. Oricum toate 3 sunt excelente. Sper ca te-am ajutat! happy

| AlexxxButaaa explică (pentru MihalyAndrei):

Parca nu as da atâția bani pe un cub.am un cub de 10 lei și îl rezolv in MAX 3 min. ca nu as da 80 de lei pe un cub.dar mersi de raspuns