| TPULion a întrebat:

aveti idee ce pot invata pentru BAC tinand cont ca sunt clasa a 11-a, dar si avand in vedere ca in clasa a 10-a nu prea am retinut nimic datorita lipsei de profesori la ore., vreau exact ce se da la BAC (ce si cum sa invat, in totalitate), dar si cate ceva de a 10-a. Desigur e bine sa te pregatesti dinainte, tinand cont ca urmeaza si perioada de simulari. Multumesc, ofer Funda celui mai eficient raspuns.

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Eşti un pic nerebdător să înceapă şcoala? Hmm... vezi ce opere ai în programa la română, începe să faci eseele respective după un algoritm dat şi învaţă-le. La matematică caută un site cu teoria pentru clasele 9-10 şi pune-ţi la punct formulele, având grijă să rezolvi şi exemplele date. Şi mai e materia la alegere.

După mine e puţin cam devreme să te apuci.

1 răspuns:
| TPULion explică:

La asta ma gandeam si eu, dar vreau sa iau note bunicele in simulare ca sa ma motivez mai mult, incerc de pe acum sa mai invat cate ceva pentru ca in a 10-a nu prea s-a lipit materia de mine.