| Tovarasul a întrebat:

azi am avut proba de Bac la romana, vreau sa va intreb daca este posibil printr-o minune sa fiu punctat la subiectul 3 in conditiile in care eu am gresit opera respectiva. Macar pentru redactare sper punctaj, continut ceva... ce credeti?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca tu ai scris alta opera decat cea ceruta nu primesti niciun punct. Sunt 2 corectori, nici daca ar vrea nu ar putea sa iti dea pentru ca vor fi trasi la raspundere. In plus nu e corect fata de colegii tai.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Corectorii sunt si ei tot oameni si vor sa scape cat mai repede.
Cand vad ca titlul e altul fata de ce trebuia sa scrii, sunt 99% sigur ca nici n-o sa se mai uite ce-ai continuat sa scrii.

Acel 1% e pentru acei corectori milosi care n-au ce face cu vietile lor si stau sa-ti citeasca eseul pentru a-ti da vreo 2-5 puncte.

| Tovarasul explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De acord, dar in mod normal trebuie sa verifice tot continutul lucrarii

| RaduCPM a răspuns:

Eu am asistat la prinderea unei colege de clasa cu telefonul sub masa. săraca...

| ywar a răspuns (pentru RaduCPM):

Eu propun sa o traga in teapa sau sa faca puscarie.