| 101andrei101 a întrebat:

Ce se in tampla daca nu am fost un semestru la facultate? sunt exmatriculat? Acum trebuie sa i-mi iau dosarul si ma intreb daca am timp sa ma inscriu la toamna la o alta facultate.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai dacă nu ai fost la niciun examen sau seminar etc ai restante la materiile respective. In situația in care ai lipsit un semestru, conducerea trebuie sa te propună spre exmatriculare, dar nu se întâmpla asta in toate cazurile, cred ca poți rezolva dacă te duci la sectretariat. Dacă ai luat toate celelalte examene din sem trecut și ai minim jumătate din creditele pe tot anul poți trece anul. Vezi ce restante poți lua acum in toamna. Vorbește cu profesorii și neaparat mergi la secretariat pentru ca o sa te ajute in cazul in care vrei sa ramai in facultate. Eu zic sa nu renunți la facultate.

Răspuns utilizator avertizat