| jgerjgh23 a întrebat:

Salut TPU, credeti ca merita sa ma duc pe universitatea politehnica din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| Flavianadx a răspuns:

Ce sa cauti pe universitate? E ghetus, vrei sa cazi de acolo? laughing

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce altă alternativă ai ca să spui "merită"?

| jgerjgh23 explică (pentru sierra1):

Ideea e ca sunt la liceu in a 9 a inca dar azi o doamna de la liceu a trimis un cheistionar de inscriere la politehnica

| zurick a răspuns (pentru jgerjgh23):

E imposibil așa ceva, nu te poți înscrie din a 9 a și nu înainte de bac ( chiar dacă dai admitere tot trebuie să iei bacul )
Eventual poate fi vorba de experiența aia de student, ca un fel de tabără, dar din ce știam ar fi in clasele 10-11.

| sierra1 a răspuns (pentru jgerjgh23):

"o doamna de la liceu a trimis un cheistionar " - ia-o ușurel incă vreo 3 ani

| Zuzu1991 a răspuns:

E ilegal sa te duci PE universitate, daca, cazi? happy

in rest, tot nu inteleg intrebarea, sa te duci in vizita?
in pandemia asta ma indoiesc de mi se indoaie ca se fac vizite
sa te inscrii... la ce facultate?
casunt "cateva", si variaza cererea in draci, de exemplu la metalurgie intrii fara examen, dar iesi cu diploma buna de nimic

| WAYNEZ a răspuns:

Depinde de ceea ce vrei tu să faci mai departe și de tipul de elev de care ești. Dacă-ți plac lucrurile tehnice,matematica și fizica,o universitate tehnică e soluția cea mai potrivită. Totuși, dacă nu-ți place să te trezești de dimineață, să stai la ore, să faci teme și să înveți mult, nu-ți recomand această universitate pentru că profesorii impun standarde ridicate iar orarul este încărcat.