| dyckă a întrebat:

cum se numeste singura zona de pe terra unde nu a ma-i plouat din sec al XVII?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Death valley? chile? Aste-s cele mai aride zone de pe terra.

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Stimată domnișoară, este o adevărată performanță că matale, într-un de text două rînduri ( de 19 cuvinte ), ai reușit să faci ȘASE greșeli de ortografie.
Nu pot să pricep ce învățătură de carte faceți voi la școală!

| dyckă explică (pentru corolav):

In primul rand nu sunt domnisoara sunt baiat si aicea nu tin cont de greselile ortografice s-au altele, doar vreau sa se inteleaga intrebarea pentru a primi un raspuns.

| corolav a răspuns (pentru dyckă):

Dacă așa vei ști și în viață să receptezi, cînd ți se va face cunoscut că ai greșit, vei avea numai de pierdut.
Să fii sănătos!

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Destertul atacama in mod sigur...

| dyckă explică (pentru unangeaveccoeurcasse):

Nu este desertu atacama pentru ca prin fenomenul climatic denumit „El Niño" au loc averse intense de ploaie la intervale de 6 - 10 ani

| GăbiţaG a răspuns:

Raspunsul tau Cel mai secetos loc de pe Pamânt este insula Ross din Antartica unde nu a mai plouat de 2 milioane de ani?
(se scrie 'mai' nu 'm-ai')