| emipenet a întrebat:

Cum voi afla, si cand voi afla ca m-am transferat la alt profil? (Am facut cererea din decembrie)
Funda!

Răspuns Câştigător
| Georgiana0216 a răspuns:

Daca n-ai fost sunat, mai bine suna tu. Secretatiatul e de multe ori in urma cu sarcinile care i se atribuie, asa ca daca nu te interesezi tu, astepti mult si bine dupa secretariat.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te interesezi la liceul de transfer, inainte de a incepe sem.II.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar examenele pentru diferentele de obiecte, cand le dai?

| DarthNiger a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta o sa se decida de diriginte clasei la care se transfera.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DarthNiger):

Directorul scolii decide diferentele, in functie de profil.
iar diferentele se sustin inainte de a se aproba un transfer, pentru ca de el depinde acel transfer.
Transferurile sunt aprobate la inceput de an scolar, conform Ministerului invatamantului!
Sunt exceptii, cand te muti cu parintii, dintr-o localitate in alta si esti in mijlocul anului scolar.

| DarthNiger a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate nu la toate liceele e asa, am avut colegi care s-au transferat la alte licee si au dat diferentele dupa ce s-au transferat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când ți se răspunde. Dacă nu, du-te și întreabă.

| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!
Intreaba la secretariat, sau vezi la avizier. Teoretic ar trebui sa primesti raspuns, deoarace sementrul 2 bate la usa happy

| emipenet explică (pentru Georgiana0216):

Mie mi-a zis directorul ca voi fi sunat de la scoala daca s-a acceptat sau nu cererea

| Georgiana0216 a răspuns (pentru emipenet):

Daca n-ai fost sunat, mai bine suna tu. Secretatiatul e de multe ori in urma cu sarcinile care i se atribuie, asa ca daca nu te interesezi tu, astepti mult si bine dupa secretariat.