| Danutu a întrebat:

fratemiu are o problema care suna asa

Diferenta dintre perimetrul unui dreptunghi si perimetrul unui patrat este de 8 m.
Afla dimensiunile celor doua figuri geometrice stiind ca latura patratului
este egala cu latimea dreptunghiului, iar lungimea acestuia este de doua ori mai mare decat latimea.

Funda si vot celui care o rezolva corect

Răspuns Câştigător
| Ana96_3682 a răspuns:

Latura patratului este de 4 cm
Latimea dreptunghiului tot de 4 cm
Lungimea dreptunghiului de 8 cm
Perimetrul patratului e de 16 cm
Perimetrul dreptunghiului e de 24 cm
Funditsaaaa?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| BOOBZen a răspuns:

Problema ii lipsise partea cand stii faza cu patratul? Daca lipseste inseamna ca e o greseala de tipar,si imi pare nu poti s-o faci,dar daca ai uitat sa scrii acolo, corecteaza, poate te pot ajuta

| MariusMarius96 a răspuns:

Auzi,bai,ai cam incurcat site-ul, aici scrie clar ca nu ai voie sa folosesti TPU in scop de rezolvare a temelor asa ca mai bine ai parasi site-ulwinking