| madalynnn a întrebat:

Imi puteti da si mie cateva informati despre medicina Brasov?
Ce parere aveti de acesta facultate si cate locuri s-au pus in acest an la bataie... eu am cautat da chiar nu gasesc sad
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca vrei o parere pertinenta, in lista de calificative in functie de performanta( 5 categorii, de la A la E; A calificativ performant, E cel mai putin performant) medicina, din cadrul Universitatii Transilvania Brasov, are calificativul C --- vezi pagina:http://image.stirileprotv.ro/media/document/60519480.pdf

P.S. ierarhizarea programelor de studii din universitati s-a facut in urma unei analize realizate de catre o institutie internationala, respectiv Asociatia Universitatilor Europene

| BiuL a răspuns:

Daca vrei o facultate buna de medicina du-te la targul mures, cluj napoca sau Bucuresti. asta e sfatul meu.

| madalynnn explică (pentru BiuL):

Ma voi inscrie si la Bucuresti!
Dar vreau sa am si o a doua optiune si strict pe medicina.