| Christian1 a întrebat:

M-am inscris curand la un liceu de frecventa redusa,si doream sa stiu daca acest tip de "liceu" este luat in seama ca si liceu normal,adica daca pot merge la o facultate de stat, sau privata cu el( Stiu ca trebuie sa dau prima data bac-ullaughing )
Dau funda pentru cel mai intelept raspuns.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, şi forma de şcolarizare la "frecvenţă redusă" ESTE "luată in seama ca si liceu normal" happy
Doar că faci 5 ani de liceu în loc de 4, deci faci clasele 9-13, după care trebuie să promovezi BAC-ul.
Apoi, poţi să te înscrii la ORICE facultate ( de stat ori privată )!

Toate cele bune.