| 6Anonim9 a întrebat:

Pana maine am timp de gandire... As vrea sa stiu opiniile voastre legate de profilul economic vs stiinte ale naturii (bio-chimie). Momentan sunt la profil economic, am medie de transfer la un liceu mai bun, de bio-chimie. Care ar fi drumurile care mi s-ar deschide dupa bac, daca il iau cu note bune, la ambele profile? Aici sunt acomodat cu colegii, dar si la bio-chimie am o cativa prieteni, deci chiar e greu sa le "diferentiez", raman prea echilibrate. Plus ca nu stiu daca e mai fain dincolo, daca nu am fost. Medie am, totul depinde de alegerea mea. Si inca o nelamurire, pentru un prieten: Cu care medie se diferentiaza transferul meu? Cu cea de pe semestrul asta de la ultimul intrat, sau de la ultimul intrat cu media de la capacitate?

2 răspunsuri:
| 6Anonim9 explică:

Am o prietena care de la filo s-a dus la medicina... happy La economic e mai lejer dar mna... Imi place biologia, dar chimia sau fizica nu... laughing)

| IoanaIonuca a răspuns:

Depinde si ce vrei tu sa faci dupa liceu. Eu de exemplu, sunt la economic si vreau la medicina, dar nu m-as transfera la bio-chimie. Intr-adevar, de la bio-chimie ai mai multe variante, de la economic doar in domeniu. Dar daca tu vrei, poti sa inveti oriune.
Media de pe ultimul semestru conteaza, trebuie sa fie mai mare decat a celui de pe ultimul loc din clasa.