| Komarov a întrebat:

Salut, TPU, se apropie bacul destul de usor laughing), am facut pregatire la matematica de mi-au sarit capacele ( eram varza pana acum ), am facut toate pregatirile posibile la materiile de baza romana si matematica, mai putin la Biologie, eu fiind profil tehnologic dau din materia de a 9-a si a 10-a, credeti ca am vreo sansa sa invat toata materia intr-o luna? sau daca da...macar spuneti-mi o metoda buna de a retine informatiile voi cu m ati facut P.S. fara rautati

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! E cam puțin o lună, dar dacă înveți zilnic la biologie, de azi, măcar o ora, eu zic că iei cinciul.Nu mai pierde timpul așadar și acționează. Poti folosi creioane colorate, markere, pixuri colorate și să înveți logic, sa faci corelatii, legături între informații.Si un memorator e bun.Succes!

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu am invatat materia de clasele a 11-a si a 12-a care, ce-i drept, e mai usoara, intr-o saptamana la perfectie, as putea sa zic, nota mea la examen fiind de 9.60. Nu am vrut sa ma laud prin asta, ci sa-ti evidentiez faptul ca o luna este mai mult decat suficienta daca nu te culci pe o ureche.

| sierra1 a răspuns:

Pentru bio, pentru bac, o lună e destul să iei măcar un 6.
Metode?
Stii și tu la fel ca mine sau oricine: citit-repetat-sistematizat.
Bafta!

| LPCTSTR a răspuns:

La mine merge bine cu "iubirea" fata de materie. Mereu mi-a placut biologia insa nu si teoria. Am invatat mai mult vizual decat in scris si pot spune ca si astazi imi amintesc lectiile de atunci.

| aXy99 a răspuns:

Eu am invatat toata materia intr-o zi si am luat 9, 6. Se poate laughing

| Alex_Florin_1980 a răspuns:

Pai o luna e acceptabil eu zic sa inveti pe cuvinte cheie. cum functioneaza asta? daca nu poti retine invata totul aducanduti aminte de un cuv apoi scrie cuv pe o foaie. asta la scris cel putin. nu cred ca o sa te intrebe cineva dc ai scris pe o foaie langa tine cuvintele alb sau rosu.sau invata cu mai multi colegi fiecare cate un paragraf apoi spuneti pe rand la fiecare prin codul morse