| Fluffy27 a întrebat:

Salut TPU! Stie cineva cateva trucuri pentru a face scrisul temelor sa para mai usor? Am o groaza si nu mai am mult timp.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu ai cum sa faci scrisul mai usor dar il poti face mai placut...

Poti sa folosesti evidentiatoare, poti sa asculti muzica, sa faci anumite desene, schite cu temele pe care trebuie sa le faci...

Incearca sa-ti propui sa atingi anumite obiective.
De exemplu "Daca astazi nu fac x exercitii atunci sunt vai de mine si trebuie sa recuperez diferenta maine."
Eventual poti sa te pedepsesti singura...

In rest nu ai ce sa faci, raspunsurile nu o sa apara scrise pe pereti intr-un mod miraculos. Nu ai cum sa-l faci mai usor dar daca vrei cu adevarat poti sa te gandesti la acest "scris" ca la o activitate placuta.
In acest fel timpul o sa treaca mai repede si o sa ti se para ca le faci mai usor.

Succes!

5 răspunsuri:
| Mireebis a răspuns:

Asculta muzica.

| Radu284 a răspuns:

Cel mai simplu truc e sa nu le faci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu cred că există.

| AnonimaOk a răspuns:

Invata si fii atenta in clasa, tinde sa ajute. Surprinzator, nu?

| darrio2007 a răspuns:

Ai intrat pe ultima suta de metri? Incepe scoala.Toata vara ai avut timp.