| Mai2001 a întrebat:

Sunt în clasa a IX-a si as vrea sa va întreb dacă exista ceva examen de certificare a cunoștințelor pentru informatica, NU TIC, ceva cum e Cambridge-ul la engleza sau Goethe-ul la germana... ceva care sa ateste cunoștințele tale dar sa și fie recunoscut. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Pe la noi exista atestatul care se da in clasa a 11a sau a 12a. Este recunoscut si il poti pune in CV, dar nu inseamna prea mult in lumea reala, pentru ca atunci cand termini o facultate in domeniu esti cu mult peste acest atestat.