| MoSu0980 a întrebat:

Sunt-n clasa a VII-a si vreau sa urmez un liceu militar as dori si eu sa imi spuneti si mie ce imi trebuie pentru acest liceu. Cred ca la TPU sunt si oameni care au dat aceste probe si stiu ce au facut. Si as mai vrea sa stiu unde mai sunt aceste licee. Cine imi spune dau funda!

Răspuns Câştigător
| boogbv a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca sunt doar 3 licee militare in toata tara, deci concurenta va fi mare, in al doilea rand trebuie sa fii in forma perfecta deoarece putin trec de proba sportiva(foarte grea) care consta in tractiuni, alergare etc., ba mai mult mai exista si proba psihologica si testare la romana si matematica care constau in 30 de intrebari 20 de romana si 10 de mate sau invers.Plus ca trebuie sa ai o medie peste 8 si 10 la purtare.Succes!

| MoSu0980 explică (pentru boogbv):

Imi spui in ce consta proba sportiva mai in detaliu si psihologica. Da add la yo_klawdyw13

1 răspuns: