| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum v-ati pregatit cand ati avut evaluarea nationala si cum v-ati descurcat?

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Lucram mult la mate pentru că-mi plăcea și voiam oricum să ajung la un profil real. La română știam schematic fiecare gen sau specie literară și din când în când făceam un text argumentativ.
În zilele cu examenele eram tare nervoasă și stresată, simțeam că nu am făcut sufient.Nu am dormit deloc înainte de probe (nu recomand asta laughing ) Apoi au trecut, am așteptat și tot așteptat, ba chiar în anul meu au venit rapid rezultatele. Am făcut contestație la română, da nu mi-a mărit -o.
Am luat 8.90 la ro și 9.15 la mate că am greșit stupid laughing Am intrat la liceul dorit cu 9.15 și aia a fost, acum să văd ce fac la bac laughing

| FPSFan a răspuns (pentru zurick):

Imi amintesc cand am dat simulare in a 8-a acum 15 ani sau ceva de genu si am luat 4.50 la mate? La ro 6.75

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La capacitate?
mi-am luat o sticla de sprite, si m-am dus cu 2 ore inainte, m-am imbracat frumos, si cand am ajuns in curtea scolii, mama unuia dintre colegi era in comisie, si ne-a dat subiectele, cel putin la romana.
Ne-am facut copiute si am luat nu mai stiu, cred ca 8 si ceva.
Si la mate am copiat unul de la altul.
Au scris cativa pe ciorne, apoi le-au dat din mana in mana, si am luat si la mate.
Nu mai stiu cu cat.
Am avut emotii la inceput, dar cand am vazut ca m-am descurcat, au trecut.

| Edmonds2342 a răspuns:

Cu siguranță nu stând treaz pana la ora asta laughing

| Mihai3565 a răspuns:

La examenele de capacitate,? nu am invatat nimic dar dupa am regretat deoarece am avut media de admitere cam mica 7, 88