| mindfuck a întrebat:

Vreau sa aplic la Facultatea de Constructii din Constanta.As vrea sa stiu la ce materii se dau examene pentru admitere sau daca intri doar cu nota de la Bac.
FUNDA!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Admiterea la studii de licență în sesiunile iulie și septembrie 2015 se va desfășura pe baza de concurs de dosare respectând următoarele criterii:

Media generală de admitere (MGA) pentru studiile de licenţă se stabileşte astfel:

MGA = MGB

unde :

MGA– media generală de admitere;

MGB – media generală de bacalaureat;

Criteriile de departajare în cazul mediei generale de admitere egale pentru studiile de licenţă sunt:

media la proba de limba română, la examenul de bacalaureat;
punctajul obținut la evaluarea competențelor digitale la bacalaureat (sau media la proba II la examenul de bacalaureat pentru cei care nu au susținut evaluarea competențelor digitale)." - SURSA :
http://admitere.univ-ovidius.ro/......nstructii/

Toate cele bune!