| EuFrate a întrebat:

ziceti-mi si mie va rog frumos cum sa salvez un proiect movie maker cu video+muzica nu stiu ce are incerc sa-l salvez dar nu merge imi arata asta:
Windoes Movie Maker cannot save the movie to the specified location. Verify that the original source files used in your movie are still available, that the saving location is still available, and that there is enough free disk space available, and then try again.

Nu stiu de ce imi arata asta, n-am sters nici un video e totul intact am memoria libera cred ca vreo 200 de gb si filmul e de 300 si ceva de mb, am muncit o gramada la proiectul asta e de aproape o ora 50:06 minute, deci va rog spuneti-mi daca pot sa fac ceva in legatura cu asta sau sa renunt la film? mentionez ca sa salvez proiectul merge doar ca nu merge sa-l salvez in video dau >Next-Next arata 0% dar nu se incarca deloc si dupa imi apare textul acela! VA ROG, URGENT AJUTATI-MA!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune ca nu se poate salva, deoarece ori fisierele inserate in film numai sunt in calculator, ori nu ai spatiu destul. Asigura-te ca ai destul spatiu si incearca iar.

| EuFrate explică (pentru anonim_4396):

Am spatiu frate, am incercat si in D si in C dar tot asa si am spatiu destul.

| script a răspuns:

Verifica daca fisierele (gen: poze, muzica sau altele) care le-ai inserat mai sunt in locul de unde le-ai luat... in timpul proiectului nu trebuie sa muti fisierele in alte parti

| EuFrate explică (pentru script):

Pai la mine nu arata nici un X pe fisier inseamna ca sunt asezate bine nu? si cum pot sa vad daca sunt fisierele asezate bine sau nu?

| script a răspuns (pentru EuFrate):

Daca nu apare nici un x inseamna ca sunt asezate corect dar in timpul proiectului nu trebuie sa muti pozele sau muzica dintr-o parte in alta, poti incerca sa tragi o alta versiune de movie maker... deschizi proiectul apoi salvezi