| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa editez un video cu movie maker. Totul bine si frumos, dau import video si il pun acolo la Video banda aceea de jos. In momentul cand lipesc tot, ca la mine se salveaza pe parti videoul, dau de la inceput si nu merge sa il vad. Se aude sunetul dar imaginea e neagra. Dupa aceea incerc sa il salvez si cand aleg rezolutia hd dau next imi da eroarea urmatoare:
Windows Movie cannot save the movie to the specified location. Verify that the original source files used in your movie are still available, that the saving location is still available, and that there is enough free disk space available, and then try again. Precizez ca am spatiu suficient pe hard disk, locatia este valabila, adica nu e un fisier sters de exemplu, e pe desktop si filmul este si el valabil. Oriunde l-as salva aceeasi eroare. Orice rezolutie as alege aceeasi eroare. Va rog ajutor deoarece nu stiu ce are. Dau funda.

2 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

"In momentul cand lipesc tot, ca la mine se salveaza pe parti videoul, dau de la inceput si nu merge sa il vad. Se aude sunetul dar imaginea e neagra."

Nu il lasi sa se incarce. Undeva, jos din cate imi amintesc, iti arata o banda verde ce se incarca, pentru fiecare clip pe care il "lipesti" in cazul in care clipul este mai mare. Asta ar putea fi, bafta!

| anonim_4396 explică (pentru AndreiGabi):

Nu imi apare nicio bara. Pur si simplu pun partea si la fel. Ce ar putea avea?