| KindKid17 a întrebat:

Trec imediat in clasa a 10a, si as dori sa ma transfer de la mate info, la chimie bio. In clasa mea am ramas doar 15 elevi, si unii au caracter rau. Nu stiu ce sa fac..Sa ma transfer sau nu? Clasa de chimie bio are 28 elevi, iar multi sunt de treaba, si e considerata clasa buna, a mea nu prea. Cand sa depun cererea de transfer si ce acte trebuie? Funda! Va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Daca-ti place profilul, da + ca o sa ai colegi de treaba. Ca sa te transferi, trebuie sa te duci la secretariat cu sau fara parinte dar eu iti recomand cu parinte si depui o cerere de transfer. Iti da secretara o foaie si tu / mama / tatal tau scrie : Draga domnule director, Subsemnat/ul/a XXXXXX, parinte al elevului XXXX din Clasa XXXX si tot asa, adica o sa-ti explice secretara cum trebuie sa faci. Dupa ii dai foaia si (s-ar putea sa dai niste diferente). Deci doar cred... nu sunt 100% sigur. Diferentele le dai peste cateva zile si in functie de ele se decide daca te transfera sau nu. Daca nu dai, astepti cateva zile si iei iar legatura cu secretara sa aflii daca ti-a apropat directorul cererea de transfer. Bafta! PS in legatura cu actele. mie nu mi-a cerut nimic deci nici tie nu o sa-ti ceara. (cred)

| KindKid17 explică (pentru Nemessys):

Ok, super! Mersi mult!

| Nemessys a răspuns (pentru KindKid17):

Npc