| 4games a întrebat:

Salut tuturor. Precum probabil stiti, maine toti elevi clasei a VIII-a vor da examenul de capacitate la limba si literatura romana. Am o intrebare pentru subiectul I, B. La acel exercitiu stiu ca ne va da sa argumentan vreun text daca apartine unui gen sau unei specii. Totusi nelamurirea mea consta daca s-ar putea sa primim un/o argumentare cu cerinta : "Realizati o compunere de N randuri, in care sa argumentati ca o/un nuvela/schita/fabula/basm/pastel studiat/a la clasa este ceva"?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Este foarte putin probabil sa ptrimim asa ceva, daca primim ne-am ars majoritatea pentru ca nu cred ca si-a invatat cineva asa cevathinking Stai linistit, nu s-a dat niciodata si nici nu cred ca se va da.

1 răspuns:
| ionalexandru98 a răspuns:

Poate sa pice fabula /basm/pastel dar nestudiat(o sa ai de arguentat pe baza textului la prima vedere)