| Anonime a întrebat:

Salut, voi ce parere aveti despre profilul filologie(simplu)? Adica romana e materia mea preferata, si nu imi displac nici limbile straine, dar am ales acest profil pentru ca nu sunt buna la mate...Si recunosc nu imi place sa stau ore in sir sa citesc(am inteles ca voi avea muult de citit...)big grin.Credeti ca o sa ma descurc? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| MaddieGirl10 a răspuns:

Cu siguranta ca o sa te descurciwinking si eu sunt la filologie big grin in cl. a 10-a momentan. si ma descurc foarte bine big grin chestia e ca acum a inceput sa'mi placa matematica pentru. ca a devenit ft usoara.rolling on the floor iar la romana sunt multe de citit intr'adevar si ma satur cateodata. laughing pot sa zic ca o sa te bucuri cand nu o sa mai ai in orar mate, fizic, chimie sau biologie big grin cel putin eu asta imi doresc dintotdeauna day dreaming bafta in continuare :* si parerea mea. e sa-ti alegi acest profil pentru. ca este unul adaptabil as putea spune big grinwinking

| Maria_alexutza_1993 a răspuns (pentru MaddieGirl10):

Buna! Dar tezele la romana sunt ft grele?

8 răspunsuri:
| neekole a răspuns:

La liceu nu vei face deloc gramatica.Si da, vei avea foarte mult de citit. Carti pe care altii le studiaza in clasa a11-a tu le vei studin in clasa a9a. Trebuie sa ai inspiratie pentru a face comentarii reusite, trebuie sa inveti mult, sa citesti tot ce ti se va cere pentru a reusi. Din punctul meu de vedere daca te vei stradui destul de mult si nu vei neglija obligatiile pe care ti le-ai asumat cred ca te vei descurca. Succes. Fundita?

| Manne a răspuns:

Sigur o sa te descurci pentru ca nu trebuie sa citesti tot, doar sa stii un rezumat...si daca tot zici ca nu iti place matematica: nu te speria, oricum din clasa a 11-a nu o sa mai faci mate, fizica sau chimie:p

| Diiiaaa a răspuns:

Buna

Pai eu sunt la profil filo, si da o sa trebuiasca sa citesti insa nu exagerat.
Matematica nu e materie de profil deci,nu o sa faci nici multe ore, nici teza nu o sa dai, iar dintr-a 10 a nu o sa mai faci deloc.

Cu latina mie mi se pare putin mai dificil insa nu foarte tare, depinde de proful pe care il aiwinking

Si da.
O sa te descurci:*

Succes!

| Diiiaaa a răspuns:

Of ma scuzi
Dintr-a 11 a nu o sa mai faci*
blushing
happy

| Gabryel98 a răspuns:

Pai daca nu iti place sa citesti va fi foarte greu, insa te vei acomoda!
O sa te descurci, e mult pana te obisnuiesti cu orarul si cu liceul!

| lavynyutza11 a răspuns:

O sa te descurci! Si eu sunt tot la filologie si am citit doar 2 carti in 3 ani si pot sa zic ca am rezultate chiar bune... Deci nu te impacienta pentru ca o sa te descurci.Este un profil chiar frumos si sunt sigura ca o sa iti placa tongue

| eusix a răspuns:

Normal ca o sa descurci,nu trebuie sa stai ore in sir ca sa tocesti crede-ma...,si chiar daca e filo somplu nu e ca si cum nu ai face engleza si franceza(germana, spaniola)deloc, asa ca nu au de ce sa iti faci griji.