| MihaiSilviuIosif a întrebat:

Salut!
Vreau sa intru la Unibuc pe profil de informatica dar sunt dat peste cap de toate informatiile de pe situl oficial.
Eu am terminat liceu de 2 ani pe profil de uman ( sociale ) si nu am facut matarmatica mai deloc.
1.Credeti ca daca ma apuc sa fac meditatii la matematica pana la incepul urmatorului an de facultate as avea sanse sa intru?
2. Ar trebuie sa fac meditatie si la alte discipline ca de exemplu informatica?
3. Puteti sa imi explicati si mie testul de admitere?
4. Din ce pot sa dau testul de admitere?

Sunt constient ca este greu dar vreau sa depun efort sa invat dar nu stiu cum si ce sa fac.
Nu am pe nimeni sa intreb.
Am nevoie de ajutor pentru imi doresc mult sa intru la unibuc si sa fac informatica si sunt determinat sa fac tot ce imi sta in putinata sa intru.
Muncesc un servici ce imi permite sa invat foarte mult si de obicei cand sunt ma munca citesc ore in sir.

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate primesti raspuns de la cineva care s-a aflat intr-o situatie asemanatoare daca intrebi pe un grup din asta:
https://www.facebook.com/search/top?q=admitere%20unibuc%20informatica

Subiectele de admitere le gasesti pe site https://fmi.unibuc.ro/noutati/admitere-licenta-if-subiecte-si-barem/

Succes.

| MihaiSilviuIosif explică (pentru dullcat):

Multumesc milt

| dullcat a răspuns (pentru MihaiSilviuIosif):

Cu placere.

| f1635 a răspuns:

Da un telefon la ''Unibuc''!