| HoldTheDoo0r a întrebat:

Salut,vreau sa ma transfer de la un liceu mai putin bun (economie) la un liceu mai bun(tot pe economie). Intrebarea e urmatoarea:trebuie sa dau ceva teste, avand in vedere ca e acealsi profil? si cand trebuie sa iau dosarul de la vechea scoala si sa-l duc la liceul la care vreau sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu schimbi profilul nu trebuie sa dai examene de diferente.
Depui cererea de transfer la liceul unde vrei sa te transferi si, daca ti se aproba transferul, liceul va cere dosarul tau de la liceul actual.

| HoldTheDoo0r explică (pentru Ioandelasal):

Stii cumva si cand ar trebui sa duc cererea aia?

| Ioandelasal a răspuns (pentru HoldTheDoo0r):

Poti s-o depui pana pe la sfarsitul lunii august.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este FIX acelaşi profil şi aceeaşi specializare, atunci nu mai trebuie să dai diferenţe!
Dacă este o altă specializare de la Liceul Economic, atunci vei da diferenţe din materiile de specialitate!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii ( despre transfer ) în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......u-imi-fac/

| madymeow a răspuns:

Nu ai nevoie sa dai diferente daca nu studiezi materii diferite. Cu dosarul te duci daca ti se accepta intai transferul. Roaga-te sa ai norocwinking