| notbekon a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare referitoare la facultatea de film din Cluj. Conteaza ceva daca nu dau bacul la matematica? (Eu merg acum pe uman la liceu, mai exact stiinte sociale).

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu are nicio importanta daca vei sustine sau nu bacul la matematica--- numai nota obtinuta la limba romana este folosita in cazul departajarii candidatilor cu medii egale de admitere. Daca esti curios, vezi mai multe detalii despre probele de admitere pentru domeniul "cinematografie si media" in pagina 12 dun link: eatrutv.ubbcluj.ro/cm/wp-content/uploads/2018/04/Regulament-admitere-calendar-FINAL-licenta-2018.pdf

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a intra la o facultate, exista doua cerinte:
1. Sa ai diploma de Bac
2. Sa atingi nota de admitere

Chiar daca ai da la o facultate de profil mate-info, diploma de Bac ti-ar fi satisfacatoare, doar la concursul de admitere ai putea avea probleme cu matematica (daca nu ai fi suficient de pregatit).

| EneCristian a răspuns:

Nope nu ai probleme nu vei avea nevoie de matematica acolo insa din cate stiu vei avea nevoie de un portofoliu cu ceva artistic( cauta pe internet ce exact fiecare facultate apreciaza un lucru diferit teatru, film,) deci intereseaza-te din timp si bafta!

| Ch0co a răspuns:

Nu, nu cred ca conteaza. Pana la urma este facultate de film, se bazeaza mai mult pe partea asta decat pe matematica