| Guest10 a întrebat:

Salutare. Care sunt pașii pe care trebuie să-i urmez pentru a mă programa la sala auto? Că am văzut pe site-ul DRPCIV că mă pot programa online pentru depunere dosar... Ce presupune asta? Și apoi, care va fi următorul pas?

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Ii ceri instructorului dosarul pe care ti l-a facut la scoala auto de care apartii. in dosarul respectiv vei gasi un cod unic pe care il vei introduce pe https://www.drpciv.ro/drpciv-booking/ de unde iti vei alege localitatea si vei completa campurile aferente programarii online. In urma programarii te vei duce la drpciv in ziua respectiva, vei plati taxa de 89 de lei (daca n-ai platit-o inainte) si vei intra in examenul teoretic daca sunt locuri disponibile (acum depinde de ce judet apartii, in Bucuresti, depui dosarul si ai examenul in aceeasi zi mereu, in alte judete nu sunt mereu locuri libere). Mult noroc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la școala de șoferi trebuie să ceară pentru tine un cod unic, si pe baza aceluia vei fi programat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti programa online sau poti sa te duci acolo neprogramat. Eu asa am facut, am mers cu dosarul si buletinul, cand am ajuns acolo mi-au facut poza si apoi am intrat la sala cand am avut loc. Daca esti programat nu o sa mai astepti, dar nici eu nu am asteptat mai deloc. Intr-o ora am terminat tot.

| Guest10 explică (pentru anonim_4396):

Bun, dar nu e ilegal să merg fara programare? Și când anume ai dat sala? Întreb doar, chiar nu știu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Guest10):

Nu este ilegal. Majoritatea sunt fara programare. Singura diferenta e ca cei cu programare intra fix la ora pe care au programat-o, in schimb ce tu stai la coada cu bon de ordine. Eu am dat pe 4 noiembrie.